INTERESTED IN PLAYING OR COACHING IN EUROPE? LOGIN or REGISTER NOW FOR FREE!
Posted on 14 Sep 2021 - Go back to news list
Clark-Hazlett.jpg
Gladiátori nedali obhájcum šanci a ovládli Czech Bowl. Dvema touchdowny pohádku podepsal Hazlett!

V sezone se utkali dvakrát a vždy se radoval jiný vítez. Vyvrcholení ceské Kittfort ligy v americkém fotbalu ale patrilo jen hrácum Vysociny. Gladiátori, kterí ješte pred peti lety hráli ctvrtou ligu, na domácím stadionu v Jihlave porazili v Czech Bowlu obhájce titulu Prague Lions jednoznacne 23:0 a slaví první titul v lize. Sebejistý výkon domácích rídil quarterback Clark Hazlett, American zapsal dvanáct bodu za dva touchdowny.

Finále to melo být vyrovnané, ale brzy se promenilo v krasojízdu Jihlavanu. V jedenácté minute otevíral touchdownem skóre zápasu David Calta. Gladiátori v tlaku pokracovali i ve druhém dejství a prosadil se quarterback Clark Hazlett.

Americká posila, která tým z Vysociny doplnila na zacátku léta, se krásným touchdownem po zemi zapsala do statistik ješte ve ctvrté ctvrtine. Všechny dobehy do endzone stvrdil extra pointem Jan Bavlovic. 

Nejužitecnejším hrácem 28. rocníku Czech Bowlu se stal Jan Kabát, který v utkání predvedl trojitou interception, tedy trikrát zachytil pas soupere.

V základní cásti byly pražský a jihlavský tým suverénní, oba si v ní pripsaly pet vítezství a jednu prohru, pricemž se porazily vzájemne. V obou zápasech favoritu byl úspešnejší domácí celek a Vysocina využila tuto výhodu i ve finále.

Šampion byl korunován znovu po rocní pauze, protože loni se soutež poprvé od roku 1994 nedohrála kvuli opatrením proti koronaviru.

Source: https://sport.ceskatelevize.cz